SİGORTA BORSAM

Kefalet Sigortası

kefalet-1

Çok yakında Türkiye’de!

Hazine Müsteşarlığı tarafından yayınlanan ve 1.2.2014 tarihi itibariyle yürürlüğe giren Kefalet Sigortası Genel Şartları  için tıklayınız.

 

KEFALET SİGORTASI NEDİR?

Belirli mal veya hizmet sunduğunuz alıcılarınız, onlarla yaptığınız sözleşmelerdeki şartları yerine getireceğinize emin olmak adına, sizden yazılı garanti veya teminat talep etmektedir.

Sonuç itibarı ile yüklenici taraf, işi zamanında tamamlayamaz veya taşıdığı malları zamanında teslim edemez ise, söz konusu iş – zaman kaybı, ödemeler ile ilgili problemler veya finansal zararlar- gibi birçok etkenden dolayı beklenenden pahalı bir hale gelebilir.

Kefalet Sigortası teminatı üçüncü taraflara karşı doğacak yükümlülükleriniz ile ilgili size çok çeşitli garanti seçenekleri sunmaktadır. Sözleşmelerinizden doğan yükümlülükleriniz ise size sunacağı kefalet senetlerinin türlerini oluşturacaktır. Sigortacı bu işte tamamen bağımsız bir garantör şeklinde hareket etmektedir.

Aslen, yüklenicinin iflasından ötürü yükümlülüğünü yerine getirememesi durumunda, İşveren kefalet senedinin tutarı kadar zararını kefalet sigortası poliçesi ile temin edebilme şansına sahiptir.

BANKALARDAKI KREDİ LİMİTİNİZİ RAHATLATIN…

Teminat için Kefalet Sigortası’nı seçtiğiniz zaman, bankalardaki kredi limitlerinizi kullanmak zorunda kalmayacağınızdan, işinizi büyütmek için ek kaynaklar yaratmış olacaksınız. Böylece, teminat alabilmek için bankalar nezdindeki kredi limitlerinizi bloke ettirmek yerine, onları işiniz için kullanabilirsiniz.